Wittek Mari 2014
Varsányi Gergely
Benkő HírTV 2017
Laci faültetése 2021
Volt egyszer egy Omega
Szentes 2022
Mecky faültetése 2022
Bézs Rádió Marival 2022
Wittek Mari 2022
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 
 
 
Zene  
 
     
Megjelent kislemezek  
   
     
 
1. SP No Milk Today Sunny
 
2. SP Bus Stop Paint it Black
 
3. SP What now My Love Little Man
 
4. SP I Put A spell On You Bend it
 
5. SP Nem vagy szép Megbántottál
 
6. SP Nem új a nap alatt Nem szeretlek
Tovább egy 2016 évi kiértékeléshez >>  
 
 
Fotó a híres "BALLILÁN".
Vidám "fürdés" a SZÉCSÉNYIBEN.
Egységes borító
     
 
  KARÁCSONYI KONCERT AZ EGYETEMI SZÍNPADON: 1965  

 
 
SHADOWS: GENIE WITH THE LIGHT BROWN LAMP
 
     
 
 
SHADOWS: WALKIN'
 
     
  SHADOWS: TAKE FIVE  
     
 
Ennek a számnak az érdekessége és egyben a nehézsége is, hogy a hagyományos négy negyed helyett öt negyedben íródott. Egy három negyed, - ami egyben keringő - és két negyed van összerakva, ebből jön ki az alap ütem, ami végig megy a szám alatt. Somló Tomi és Laux Józsi emlékére készítettem és ajánlom szíves figyelmetekbe!
 
     
 
 
     
 

Ezek mind helyszíni felvételek, amit egy "vörös szikra nevű" magnó csodával, egy mikrofonnal vettünk fel házilagosan. Érdekessége, hogy a "Halló Fiúk halló lányok" c. műsorban énekelte először Wittek Mari, ami azért volt nagy dolog, mert a Magyar Televízióban, magyar előadótól, az első angol nyelvű leadott felvétel volt.

 

 
  STILL I'M SAD  
 
 
 
Plants: image 1 0f 4 thumb Plants: image 1 0f 4 thumb
Kristóf Tibi, Benkő, Kovacsics, Varsányi
Benkő, Kóbor, Kovacsics
Plants: image 1 0f 4 thumb Plants: image 1 0f 4 thumb
Mecky, Somló, Wittek, Kovacsics
1964 december 26-27.
   
Plants: image 1 0f 4 thumb
omega   omega
 
Az egyik internetes zenei portál így írt róla:
 
"Az új Omega első sikerét 1964 decemberében aratta az Egyetemi Szinpadon, ahol a Yardbirds: Still, I'm Sad című gyönyörű gregorián ihletésű dalára egyedi szinpadképet készítettek, s az addig csak zenészeket látó közönségnek leesett az álla a váratlan látványtól. Az Omega már ekkor, 1964- ben elindult azon az úton, amely a hetvenes évek elején az együttest nemcsak itthon, de Nyugat-Európában is a sztárok közé emelte. Az Omega ettől kezdve mindig szívesen élt - előbb a zene pótlására, később kiegészítésére - a szinpad, a látvány eszközeivel."
 
omega   omega
 
 
Mindössze a színpad elején lévő mikrofonok előtt, letérdelve énekeltük a számot, sötétben csak gyertyák pislákoltak elöttünk, ez volt olyan meghökkentő látvány!
 
     
  És akkor jöjjön a 45 éves házi felvétel:  
     
 
<
 
     
 
 
 
2009 december 28.
 
 
Ma vagyok 68 éves
 
 
Kovacsics András
 
     
 
A Hanglemezgyárban már akkor divat volt az úgynevezett "árúkapcsolás". Készítünk nektek lemezeket, ha... És erre a két előadóra volt érvényes az a "ha", Kozák Péterre és Pálos Zsuzsára. Természetesen "elvállatuk" a zenekari kíséretet minden esetben.
 
     
 
Kozák Péter
Pálos Zsuzsa
 
  Köszönet Mező Istvánnak a felvételekért, aki - a saját elmondása szerint - nagy zenebolond!  
     
 
Kovacsics, András, Öcsi, Omega Kovacsics, András, Öcsi, Omega
 
  Megjegyzés: a kislemezek egységtasakban jelentek meg, a fentieket a megőrzött fotóimból és korabeli újságaimból magam készítettem.  
     
   
  2022 augusztus  
     
 
A tulajdonos - Bene Attilla- hozta el az egy-egy tiszteletpéldányt. mivel a felvételek túlnyomó részében gitározok.
 
     
 

"Életműsorozattal tisztelgünk az Omega nagysága előtt! Két ritkaság-gyűjteménnyel kezdjük a sort!

 
 

Hatvan esztendeje lesz, hogy 1962 szeptemberében, a Várklub színpadán, először lépett fel egy amatőr zenekar ezen a néven. Rock & Rollt, menő gitárszámokat, olasz slágereket játszottak és Budapest-szerte egyre híresebbek lettek. Meghívta őket előbb a Magyar Rádió, majd a Hanglemezgyár stúdiójába is beléphettek. Rövidesen már minden fiatal tudta, hogy ők az OMEGA. A hatvanas évek három vezető beategyüttese (Illés, Metro, Omega) közül ők játszották a legkeményebb zenét és ők voltak a leghangosabbak. Az Omega végül túlnőtt a beatkorszakon, pályafutásuk átívelt a könnyűzene három legjelentősebb évtizedén és még azon is. Ők lettek minden idők legsikeresebb magyar rockzenekara és ha világhírűek nem is, de Európa hírűvé annál inkább váltak!

 
 

A jubileum kapcsán úgy gondoltuk, hogy az Omega lebilincselően sokszínű és tekintélyes méretű életműve mindenképp megérdemel egy méltó összkiadást. Igaz ugyan, hogy lemezeik számos újrakiadást megéltek, de a CD-k már elkoptak a boltok polcairól, a régi vinylekből pedig már egyre nehezebb szép állapotú példányt találni. Az Omega nevével fémjelzett kiadványok pedig még ma, akár évtizedekkel a megjelenésük után is széles körű érdeklődésre tartanak számot. Célunk az volt, hogy a jelenleg már nem kapható, vagy nehezen beszerezhető albumokat újra elérhetővé tegyük a rajongók számára. Nem csak a magyar nyelvű albumokat és a koncertlemezeket, hanem rengeteg korai hangfelvételt is beillesztettünk a sorozatba. Az eredeti albumkoncepciók mentén haladva, minden tőlünk telhetőt megtettünk annak érdekében, hogy az Omega dalai a mai technikával elérhető legmagasabb hangminőségben, az eredeti lemezborítók felhasználásával, fényképekben és kiegészítő információkban gazdag füzetekkel kerüljenek újra a rajongókhoz. Archívumok mélyén kutakodva sikerült fellelnünk néhány ezidáig kiadatlan felvételt is, melyeket igyekeztünk megfelelő pontossággal elhelyezni az Omega életművének kronológiájába. A hangfelvételeket aprólékos munkával Rozgonyi Péter korszerűsítette.

 
 

Segítségünkre volt a Fotexnet Kft, az MTVA, az Universal Music Kft, valamint a Petőfi Kulturális Ügynökség. A sorozat a Magyar Kultúráért Alapítvány támogatásával jött létre."